1.Díl Nový a ještě novější začátek

27. srpna 2011 v 16:16 |  PovídkaNový začátek školy a kluk jménem Chiyo nastupuje na novou školu. (,,Nová škola, nový lidi. Vybuduji si tu nové jméno.") Stojí před školou Chiyo a mrmlá si. Vejde do školy a uvidí tolik pěkných kluků. ,,Bože na co zase myslím. Měl bych být konečně na holky! Proto jsem přeci tu!")
Někde jinde už ve třídě sedí chlapec, aniž by tušil co se má tenhle školní rok stát. Prohlíží si věci ve své nové učebnici a přitom přemýšlí co se dneska bude dít a jak je venku hezky.
,,Ani nevím do který třídy vlastně patřím. To to začínám tedy pěkně." Oddechne si Chiyo. (,,Jdu už do druhého ročníku mezi malé děti. To je děs! Všem bude maximálně tak 16 při nejhorším 15.") Při hledání své třídy se Chiyo u jedné zastaví a docela nahlas polkne, mírně se zapotí.
Chlapec sedí u okna a jen tak listuje učebnicí a kouká ven. Přitom mu na tvář z okna svítí sluneční paprsky. (,,Kdo to je?") Znovu polkne a vejde do třídy. (,,Asi budu chodit sem do třídy… ale kdo to je? Kolik mu tak může být? 15?") Chlapec nevnímá co se děje a jen kouká z okna jak na větvičce cvrliká ptáček. Chiyo příjde blíže k chlapci. ,,Je tady volno?" Chlapec se otočí a podívá na něj. Chiyovi se rozbuší srdce jako o závod. Chlapec se jen usměje ,,Ano je…" Chiyo se usadí a pověsí si k lavici tašku, znovu polkne. Koukne na chlapce, který znovu kouká z okna. Chiyo si trošku propleskne tváře ,,Bože musím být na holky! Tohle nemůžu!"
,,Můžu se zeptat jak se jmenuješ?" Otočí se na Chiya chlapec. Chiyo zase polkne, ale tentokrát nenápadně. ,,Jmenuji…. Jmenuji se Chiyo a ty?" ,,Já jsem Hatori Naro." Dodá s úsměvem. Začne si dávat věci na lavici, ale omylem si shodí pouzdro a vypadnou mu všechny tužky ven. ,,Já ti pomůžu" Začne mu je Chiyo pomáhat zvedat. Hatori zvedne hlavu a podívá se na něj. Začnou mu jiskřit očka jak na něj Chiyo kouká. Hatori se rychle otočí. Chiyo opět polkne. Hatori trošku omámený hledí z okna a ani se na něj nezkouší otočit.
Náhle zazvoní a do třídy vejde učitel. Celou dobu co byla škola se Hatori ani jedenkrát neotočil či nepodíval na Chiya. Zato ten se podíval hned několikrát.
Po škole šel Chiyo domů. ,,Bože, tohle jsem fakt zkazil! To je tedy úžasný začátek!" Jen si furt nadával. Ani si nevšiml zda Hatori odešel či tam ještě zůstal. Cestu domů si zkrátil přes park. Jak si ho prohlížel a koukal kolem tak něco zaslechl. Sice neslyšel všechno, ale aj tak z toho pochopil, že má někdo problémy. ,,Ty si myslíš….. to ani náhodou….. poslouchat….!!!" Chiyo šel za těmi hlasy blíž. Jak už, ale někoho zpozoroval tak se skoval za nejbližší strom. Vše to pozoroval. Všimnul si toho, kdo je vlastně v nesnázích. Byl to Hatori, kluk kterého sice předtím viděl prvně, ale zato jeho spolužák. Bez váhání vyběhl z úkrytu. ,,Co si myslíte, že děláte!!" řekl naštvaným a povýšeným hlasem. Hatori celý stlučený se podíval na Chiya ,,Chiyo to ne… bež!" Chiyo se na něj otočil ,,NE!!!" Kluci co tam byli se začaly smát ,,Tak ty chceš téhle té kurvičce pomoct?! No jak milé, ale mi jsme na tebe tři a ty seš sám!" Všeci se na něj vrhly zároveň, ale Chiyo se nedal a všechny zvládl. Když utíkaly tak na něj ještě zařvaly ,,Tohle si vypiješ!"
Chiyo je, ale už neposlouchal. Šel k Hatorimu a vzal ho do náruče. Nesl ho k sobě domů, protože to měl blíž, než k němu. ,,Tohle jsi nemusel dělat, oni se vrátí." Sklopil hlavu a začaly mu téct slzičky. ,,Nemusel, ale já to udělal." Otevřel dveře a vešel sním dovnitř. ,,Proč?" Položil ho na pohovku a vedle ní svou tašku ,,Sám nevím, chtěl jsem ti prostě pomoct." ,,Ale proč?" To vyvolalo u Hatoriho další slzy. Chiyo mu je začal kapesníkem co měl v kapse utírat. Hatori od něj odvrátil svůj pohled a začal se červenat. ,,Měl… měl bych jít už domů." Pomalu se Hatori zvedl, ale jak byl celý domlácený, ještě trochu slabý tak se neudržel a spadl na Chiya. Díval se mu přímo do očí. Hatori celí s toho nervózní se díval bokem, ale Chiyo ho chytil za bradu a políbil. Znovu to Hatorimu spustilo proud slz. Chiyo sním vstal, držel ho v náruči a znovu ho položil na pohovku. ,,Promiň… nevím co to do mě vjelo." Chtěl odejít, ale Hatori ho chytil kolem pasu ,,To nevadí, ale ti kluci se mohou kdykoliv vrátit." Podíval se na něj smutně.
Chiyo se na něj rychle otočil, dal ruce vedle jeho hlavy a trochu se sklonil, tichým hláskem řekl ,,To nevadí, já tě ochráním." A znovu ho políbil. Tentokrát dlouze a vášnivě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama